Kasvua B2ALL-verkkokaupalla

webinaaritallenne

Parempi asiakaskokemus hybridi-verkkokaupalla

Yhä useampi yritys tarjoaa palveluita ja tuotteita sekä kuluttajille, että toisille yrityksille. B2B-verkkokauppojen rooli ja merkitys markkinoilla kasvaa koko ajan. Hybridiverkkokaupparatkaisulla voidaan varmistaa laadukas asiakaskokemus kaikille asiakkaille riippumatta siitä, palvellaanko kuluttajaa vai yritysasiakasta. 

Webinaarissa kuullaan, mitä B2ALL-verkkokaupalla tarkoitetaan ja mitä etuja hybridiverkkokaupasta on. Lisäksi esitellemme Magento Commerce Cloud -ratkaisun ominaisuudet ja miten päästä liikkeelle kohti yhtenäistä verkkokauppaa. 

Webinaarin sisältö:

  • Mikä on B2ALL-verkkokauppa ja mitä hyötyä siitä on?
  • B2C-verkkokaupan opit B2B-verkkokauppoihin
  • Magento Commerce Cloud -työkalun ominaisuudet

Webinaarissa puhuvat Digian asiantuntijat Jaakko Saari ja Tony Virtanen sekä Adoben Claus Vestergaard Sørensen. Webinaari on suunnattu erityisesti verkkokaupan ja digitaalisen asiakaskokemuksen kehittämisestä vastaaville henkilöille. 

Webinaarin kesto on 55 minuuttia. Tilaa tallenne oheisella lomakkeella!

 

Tilaa webinaaritallenne:


Webinaarin ohjelma

09.00
-
09.05
Tervetuloa & esittelyt
09.05
-
09.15
Mitä tarkoittaa B2ALL-verkkokauppa (suomeksi)
Kuluttajat ja yritykset asioivat samassa verkkokaupassa, osin yhteisen ja osin eri hyvin erilaisen asiakaskokemuksen mukaisesti. Tahtotila on molemmilla kohderyhmillä pohjimmiltaan sama. Löytää tuotteet ja palvelut oikeaan aikaan ja paikkaan toimitettuna. | Jaakko Saari, Digia
09.15
-
09.30
B2C-verkkokaupan opeilla enemmän irti B2B-verkkokaupasta (suomeksi)
B2C-ostajaa hemmotellaan elämyksellisillä ja vaivattomilla verkkokauppapalveluilla. B2B-ostajan arki on usein karu. Mitä B2C-verkkokaupoissa myyntiä edistäviä ja asiakaskokemusta parantavia piirteitä B2B-verkkokauppiaan kannattaisi omaksua? Entä onko B2C-verkkokaupassa mitään opittavaa B2B-kaupoista? | Tony Virtanen, Digia
09.30
-
09.50
Hybrid commerce on Magento Commerce Cloud (in English)
How do you approach doing hybrid commerce on Magento Commerce Cloud and which operational advantages will you get from it. | Claus Vestergaard Sørensen, Adobe
09.50
-
09.55
Yhteenveto

Puhujat

claus
Claus Vestergaard Sørensen
Senior Solution Consultant, Nordics Magento Commerce, Adobe
jaakkosaari
Jaakko Saari
Sales Executive, Digia
tony
Tony Virtanen
Director, Commerce, Digia