WEBINAARI
Tekoälyä ja koneoppimista hyödynnetään jo osana moderneja liiketoimintasovelluksia. Tekoälyn vauhdittamat liiketoimintajärjestelmät oppivat ja opastavat käyttäjää jatkuvasti. Tiedon prosessointi ja luokittelu on nopeampaa ja helpompaa. Hyödyt ovat ilmeiset. Webinaarissa kuulet, miten tekoälyä jo hyödynnetään osana liiketoimintaa. Kerromme millaisia käytännön sovelluksia olemme toteuttaneet viime kuukausina ja millaisia uusia mahdollisuuksia Dynamics 365 -käyttäjillä on hyödyntää teköalyä.
Landing_Page_Category
Tekoäly liiketoiminnassa - webinaari
Webinaari järjestettiin 24.9.2019.
Tekoälyä ja koneoppimista hyödynnetään jo osana moderneja liiketoimintasovelluksia. Tekoälyn vauhdittamat liiketoimintajärjestelmät oppivat ja opastavat käyttäjää jatkuvasti. Tiedon prosessointi ja luokittelu on nopeampaa ja helpompaa. Hyödyt ovat ilmeiset. Oletko ja valjastanut tekoälyn osaksi liiketoimintaasi?
Webinaarissa kuulet, miten tekoälyä jo hyödynnetään osana liiketoimintaa. Kerromme millaisia käytännön sovelluksia olemme toteuttaneet viime kuukausina ja millaisia uusia mahdollisuuksia Dynamics 365 -käyttäjillä on hyödyntää teköalyä.
Aiheitamme ovat muun muassa:
Webinaarissa esiintyvät Digian Jussi Rautjärvi, Asko Juvonen ja Jani Rauhala.
![]() |
Asko Juvonen, Lead analytics consultant. Askolla on työskennellyt data-analytiikka ja data science konsulttina yli kymmenen vuotta ja auttanut asiakkaita ratkomaan liiketoimintakysymyksiä analytiikan keinoin. |
![]() |
Jani Rauhala, Senior consultant. Jani on koulutukseltaan DI sekä KTM, ja hän on erikoistunut liiketoiminnan ja tietotekniikan yhteensovittamiseen sekä myynnin ja markkinoinnin tietojärjestelmiin. |